ENDÜSTRİYEL YAZILIMLAR

Üretim Yönetim Sistemleri MES

MES Nedir ?

MES (Manufacturing Execution System) üretim yürütme sistemidir. MES üretim işlemlerini gerçekleştirmek, takip etmek ve raporlamak için geliştirilen bir yazılımdır.

Hızlılık

MES, üretimde makine monitörleri, robot ve işçilerden 1-5 SANİYE aralıklarla tüm üretim verilerini alarak gerçek zamanlı takip etmektedir.

Yüksek Üretkenlik

MES ile üretim operasyonlarının etkili ve çözüm odaklı şekilde kullanılmasını sağlar. İşin duraklama sebeblerini, çalışan personeli, cihaz arıza kayıtlarını, üretim süreçlerini denetleyen ve raporlayan MES ile üretiminizin proaktif bir şekilde kontrolünü sağlayabilinir.

Proaktif

MES içerisinde kullanılan Endüstri 4.0. yeni teknolojileri ile izleme, değerlendirme, raporlama, bilgi alma, kontrol etme gerçek zamanlı bir şekilde sağlar. MES ile IT karar destek sistemleri, kalite ve bakım faaliyetleri yönetilebilinir. Ayrıca kalite ve stok kontrolü gibi aşamaların kontrolünün planlı bir şekilde yapılmasına yardımcı olur.

Esneklik

GTS Üretim yönetme sistemleri sektöre göre olduğu gibi şirketin istediği formata uygun kişiselleşebilir yönetim yazılımıdır. Şirketin formatına uygun mal, kaynak ve hizmet üretiminin saptanması için gerekli analizlerini sağlar.

Bütünleşik Üretim

Şirketin kurumsal kaynak planlama (ERP) yazılımlarına entegre edilebilir olması ile uygun maliyetli ve kaliteli bir şekilde teslimata kadar olan yönetim zincirini tamamlanması sağlanır. Ayrıca mobil MES ile üretimi anlık takip edebilir, rapor ve süreçlerden haberdar olabilirsiniz.